bird
sun

Zajęcia taneczne

Małe dzieci uczą się głównie poprzez dotyk i ruch. Z tego względu zajęcia taneczne dla najmłodszych są niezwykle korzystnym rozwiązaniem, ubogacającym maluchy na wielu płaszczyznach. Taniec jako forma ruchu i aktywności fizycznej sprzyja poprawie sprawności, wzmacnianiu mięśni oraz kształtowaniu prawidłowej postawy.

Oprócz tego dzięki zajęciom z tańca ruchy dziecka nabierają precyzji, stają się bardziej płynne i sprężyste. Taniec doskonali także orientację przestrzenną i koordynację.

Taniec wpływa także na rozwój intelektualny dziecka. Nauka kolejnych figur i sekwencji kroków poprawia pamięć. Integracja ciała, umysłu i emocji podczas tańca kształtuje dziecko na wielu płaszczyznach. Takie zajęcia pozwalają na zaspokojenie potrzeby ruchu i aktywności, a tym samym łagodzą napięcia i zapobiegają frustracji. Szczególnie korzystnie na dziecko wpływa taniec improwizacyjny, który pozwala na wyrażanie swojej inwencji twórczej oraz emocji. Spokojna muzyka, o łagodnej linii melodycznej działa uspokajająco i relaksacyjnie. Ponadto taniec uwrażliwia dzieci na doznania estetyczne i sztukę.

Taniec uczy dziecko wielu ważnych umiejętności społecznych. Zajęcia z tańca to czas bliskiego kontaktu z rówieśnikami. W ich trakcie malec uczy się, jak zaprosić koleżankę do tańca, jak zachowywać się w towarzystwie i jak reagować na innych. Dla nieśmiałych dzieci lekcje tańca mogą stać się okazją do otworzenia się na inne osoby. Taniec buduje pewność siebie i pomaga walczyć z kompleksami.

Taniec dla dzieci to okazja do nawiązania nowych przyjaźni i współdziałania w grupie. Dziecko uczy się spostrzegawczości, myślenia, koordynacji psychoruchowej, podnosząc przy tym swoją samoocenę.

Prowadzący: pani Paulina Nowak

 

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30